Rôzne

Deti ochutnajú svet VEDY. Na UKF v Nitre budú robiť POKUSY, FOTO

Vysokoškolskí pedagógovia a dobrovoľníci z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre umožnia školákom a škôlkarom stať sa na pár hodín vedcami. Pripravili pre deti podujatie s názvom Vedecký skok do prázdnin.

Ilustračný obrázok k článku Deti ochutnajú svet VEDY. Na UKF v Nitre budú robiť POKUSY, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Podujatie sa uskutoční v priestoroch Fakulty prírodných vied a informatiky UKF 26. a 27. júna od 9.00 do 13.00 h.

Fyzika, matematika aj chémia

Ako uviedli organizátori, cieľom podujatia je umožniť deťom urobiť svoj prvý krok do sveta vedy.

„Na chvíľu sa stanú vedcami a budú objavovať fascinujúce tajomstvá fyziky, matematiky, biológie, geografie, chémie, informatiky, ekológie a gemológie. Navyše, si aj tento rok môžu vyskúšať, aké je to byť záchranárom,“ informovala UKF.

Odborníci z katedier fakulty prírodných vied a informatiky pripravili pre školákov a škôlkarov ukážky z rôznych vedeckých oblastí. Umožnia deťom objavovať čaro prírodných vied a nájsť odpovede na ich otázky.

„Aktivity sú navrhnuté tak, aby deti boli ich účastníkmi. Chceme, aby sa nielen učili, ale aj samy skúšali, objavovali a zapájali sa do rôznych experimentov a úloh. Týmto spôsobom získajú nové vedomosti, zručnosti a návyky, pričom budú rozvíjať aj svoje postoje k vede a výskumu,“ zdôraznili organizátori.

Bude aj darček

Tí predpokladajú, že sa každý deň na podujatí zúčastní viac ako 400 detí. „Veríme, že Vedecký skok do prázdnin bude pre všetkých účastníkov nezabudnuteľným zážitkom plným vzdelávania, objavovania a zábavy a možno si odnesú od nás aj malý darček,“ doplnili organizátori.

Prečítajte si tiež:

Vedecký skok do prázdnin v Nitre
8
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM