Rastislav Búgel Krimi

Desivá situácia na trati: Rýchlik z Nitry zachytil traktor, vodič (52) skončil so zraneniami!

Rýchlik smerujúci z Nitry zachytil v stredu na železničnom priecestí traktor. 52-ročný vodič sa nevyhol zraneniam.

Ilustračný obrázok k článku Desivá situácia na trati: Rýchlik z Nitry zachytil traktor, vodič (52) skončil so zraneniami!
Foto: Slávka Kellová

Desivá situácia sa odohrala v stredu 5.novembra v poobedňajších hodinách na železničnom priecestí v Hrušovanoch (okres Topoľčany) . Nehoda sa mala stať po pol druhej popoludní na železničnom priecestí. Na ňom podľa policajnej hovorkyne nie sú závory, chránené je len signalizačným zariadením

"52-ročný vodič viedol pracovný stroj značky Manitou. Pravdepodobne však nerešpektoval signalizačné zariadenie a prešiel cez priecestie vo chvíli, keď prechádzal okolo rýchlik smerom z Nitry do Prievidze. Vlak zachytil zadnú časť pracovného stoja a ten odhodilo vedľa trate,” informovala náš portál krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Vodič traktora mal obrovské šťastie. Ako ďalej pokračuje Čuháková: „Jeho vodič sa pri nehode zranil ľahko. Rušňovodič aj vodič pracovného stroja boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom.” Všetky okolnosti budú známe až po skočení vyšetrovania. “Polícia v Topoľčanoch prípad rieši ako dopravnú nehodu. Jej okolnosti a miera zavinenia je predmetom vyšetrovania,” dodala hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM