Rastislav Búgel Kultúra

Deň sprievodcov v Nitre: Vyberajte z prehliadok, ktoré môžete zažiť zadarmo!

Nitra sa zapojí do jedenásteho ročníka Svetového dňa sprievodcov. Tradičné podujatie umožní všetkým záujemcom spoznať mesto Nitra prostredníctvom bezplatných prehliadok pod vedením skúsených sprievodcov z oblasti cestovného ruchu.

Ilustračný obrázok k článku Deň sprievodcov v Nitre: Vyberajte z prehliadok, ktoré môžete zažiť zadarmo!
Foto: Rastislav Búgel

„Ako každý rok, tak aj tento rok Mesto Nitra – Nitriansky informačný systém a Nitrianska organizácia cestovného ruchu pripravujú v rámci osláv Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu netradičné prehliadky, ktoré ocenia nielen deti, ale aj dospelí,“ informuje Ľudmila Synaková z Útvaru propagácie a cestovného ruchu. V sobotu 22. februára o 14:00 hodine sa deti môžu tešiť na prehliadku po zimných uličkách Nitry v sprievode obľúbenej rozprávkovej postavičky Macka Pú.

Spoznajte tunajšiu gastronómiu

Rozprávkové putovanie však nie je jedinou pripravenou prehliadkou. Druhá prehliadka o 15:00 hodine je zameraná na miestnu gastronómiu a bude zakončená degustáciou čokolády. Prehliadky potrvajú približne jednu hodinu.

Vstup zdarma

Aj tento rok si budeme môcť vybrané prehliadky užiť úplne bezplatne.„Stret­nutie so sprievodcom bude pred Nitrianskym informačným systémom a vstupy do jednotlivých pamiatok sú zadarmo,“ informuje Synaková z Útvaru propagácie a cestovného ruchu.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM