Nitrianski hokejisti opäť stratili body na domácom ľade. Z víťazstva sa tešila Dukla Trenčín.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie zaváhanie nitrianskych hokejistov: Spod Zobora si body odniesla aj Dukla Trenčín!

Ubehlo iba 72 sekúnd zo stretnutia a už dvíhali domáci diváci ruky nad hlavu, po akcii Mila s Ručkayom prestrelil Lašáka v bráne hostí spomedzi kruhov domáci Kováčik. V 5. minúte Trenčín vyrovnal, do brejku sa dostal Šišovský a presnou strelou vymietol šibenicu Kristanovej brány – 1:1.

Bez zmeny

Druhá tretina bola v znamení tlaku domácich s niekoľkými gólovými príležitostiami, najväčšiu mal v jej závere Tománek, no v brejku tiesnený obrancom Trenčína Nemčíkom nedokázal skórovať.

Vyrovnané stretnutie

V tretej časti zápasu videli diváci veľkú snahu domáceho celku o strelenie gólu a ten prišiel v 53. minúte, po prihrávke Ručkaya poslal puk zblízka do siete brány Trenčína Kováčik. Zaradil sa tak na čelo nitrianskych strelcov i celej extraligy. V 58. minúte však hostia opäť vyrovnali, v presilovej hre prestrelil nitrianskeho brankára od modrej čiary obranca Novajovský – 2:2.

Rozhodli až nájazdy

Nasledovalo predĺženie, v ňom sa skóre nezmenilo, a tak nasledovali samostatné nájazdy. V nich mali lepšiu mušku hráči Trenčína, víťazný gól zaznamenal Nemček.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Pohrdli sme množstvom príležitostí, ktoré vychytal Lašák. Mám rád tvrdšiu hru, ale toto mi pripomínalo wrestling.“

Mian Staš, tréner Trenčína: „Mali sme zlý vstup do zápasu, inkasovali sme prvý gól, ale vyrovnávajúcim gólom sme dostali krídla a zlepšili sme pohyb. Potom sa súper znovu dostal do vedenia, ale vyrovnali sme a v nájazdoch sme mali šťastnú ruku. Body z Nitry si cením.“

HK Nitra - Dukla Trenčín 2:3 pp a sn