Ďalšie domáce zaváhanie: Nitra nestačila na Miškovec, FOTO

Nitrianski hokejisti sa na domácom ľade nepresadili. Maďarskému súperovi podľahli rozdielom dvoch gólov.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie domáce zaváhanie: Nitra nestačila na Miškovec, FOTO
45

Úvodná tretina patrila hosťom. Nitrania mali zlý pohyb a Adorjána ohrozili len minimálne. Miškovec dobrú hru pretavil aj na jeden strelený gól. Počas presilovej hry Nitry vypichol puk pri rozohrávke Kiss a strelou medzi Šimbochove betóny poslal maďarský tím do vedenia – 0:1.

Začiatok prostrednej časti priniesol zlepšený herný prejav Nitry. “Corgoni” dokázali v 23. minúte vyrovnať zásluhou Morrisona, ktorý prekvapil dezorientovaného Adorjána. Nechýbalo veľa a Nitra mohla ísť do vedenia, ale stal sa pravý opak. Hráči Miškovca udelili Nitranom lekciu z efektivity. Najskôr v 29. minúte vrátil hosťom vedenie Harrison a dvojgólové vedenie zabezpečil Miškovcu v 35. minúte Vas, keď expresne využil presilovú hru.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hneď v úvode tretiny takmer znížil Blackwater, ale zazvonila iba žŕdka. Nitrania mali opticky puk na hokejkách častejšie, ale výraznejší tlak si nedokázali vypracovať. Hostia dobre bránili dôležité priestory. Tri minúty pred koncom odvolal tréner Bažány brankára, ale gólový efekt to neprinieslo a Nitra maďarskému tímu podľahla.

predohrávka 41. kola

HK Nitra – DVTK Miškovec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 23. Morrison – 7. Kiss, 29. Harrison (Rodman), 35. Vas (Vandane, Dudás). Rozhodovali: Tvrdoň, Müllner – Kacej, Gegáň, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 2227 divákov

Nitra: Šimboch – Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, Š. Nemec, Kubka, A. Sloboda, Korím – Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn – Fominych, Kollár, Scheidl – Buček, Lušňák, Koyš – Hrušík, Minárik, Csányi

Miškovec: Adorján – Ross, Szirányi, Göz, Dudás, Láda, Vandane, Vojtkó – Rodman, Galanisz, Magosi – Harrison, Vas, Beach – Miskolczi, Tousignant, Kiss – Ritó

Marián Bažány, tréner Nitry: „Som veľmi sklamaný. Zápas sme začali presne tak, ako sme skončili to „veľkolepé“ stretnutie v stredu proti Jastrzebiu. Naša prvá päťka v prvom striedaní určila tón a od toho sa odvíjal priebeh prvej tretiny. Nekorčuľovali sme, nehrali sme fyzicky do tela. Potom sme sa zobudili v druhej tretine. Vyrovnali sme nahodeným pukom na bránu a začali sme Miškovec tlačiť. Za stavu 1:1 tam Samo Buček mal dve obrovské šance. Mali sme dlhšie striedanie a Miškovec to využil nahodeným pukom. Urobili sme hlúpe vylúčenie v útočnej tretine a hostia to potrestali. Hneď na začiatku tretej tretiny sme trafili brvno. Následne sme tlačili, ale Miškovec dobre bránil a nedával nám moc príležitostí. Snažili sme sa to dotlačiť kŕčovitým hokejom, ale neúspešne. Pre mňa to nie je o tom, že prehráš alebo vyhráš, ale je to o nasadení. My hráme doma a ja to v našej hre nevidím.“

Marcel Rodman, tréner Miškovca: „Zápas sme začali veľmi dobre. Bolo dôležité, že sme skórovali ako prví. Nitra síce vyrovnala na 1:1, ale bolo podstatné, že sme to nevzdali a pokračovali sme v našej hre. Som šťastný, že sme hrali tak až do konca zápasu. Vychádzali nám detaily. Pre nás je to zaslúžené víťazstvo. V posledných zápasoch sme mali nevyrovnané výkony. Som hrdý na hráčov.!

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

HK Nitra - DVTK Miškovec 1:3 v 41. kole