Monika Földešiová Rôzne

Crazy couture 2010 zavŕšila kolekcia Dolce Vita

Agentúra Le Ren a jej líderka Renáta Lenčéšová si dali záležať, aby tohtoročná 150- minútová módna, vlasová a vizáž šou Crazy couture poskytla pol tisícke náročných divákov pastvu pre oči.

Ostatný nedeľný novembrový večer sa vo Veľkej sále Divadla Andreja Bagara niesol v znamení atraktívnej prehliadky hravosti, dynamiky, inšpirácie a príjemného spoločenského relaxu.

„Cieľom Crazy couture je zviditeľnenie všetkého, čo robíme. Aj dobročinných aktivít. Má byť sviežou správou najmä pre tých, s ktorými spolupracujem, alebo by som rada spolupracovala,“ vraví autorka originálneho projektu Renáta Lenčéšová. Za rok zorganizuje okolo 30 kurzov vizáže a školení vlasovej úpravy. //„Zväčša je dopyt po technikách a postupoch líčenia, prehliadkovom make-upe, foto a televíznom make-upe, aplikáciách na telo či spoločenských účesoch. Práve v týchto dňoch pripravujeme školenie vlasových strihov s Ištvánom Farkašom a kurz make-up artist, imagemaker a kurz štylistika,“ vraví Renáta Lenčéšová. Agentúra Le Ren sa organizačne podpisuje približne pod jedno veľké výpravné podujatie mesačne. //„Sú to prehliadky a program pre obchodné centrá po celom Slovensku a firemné akcie,“ dodáva organizátorka, pre ktorú je vždy najdôležitejšia spokojnosť publika.

Šnúru týchto podujatí už po piaty raz koncom roka zavŕšila šou Crazy couture. A z roka na rok je o ňu väčší záujem – moderátor Richard Herrgott kvôli nej pricestoval až Prahy, módny návrhár Antonio Martino zo slnečného Talianska, jeho kolega Petr Kalouda z Čiech a medzinárodne uznávaný, špičkový kaderník Ištván Farkaš z Maďarska. Šaty, korzety kostýmy, overaly, kožušiny, doplnky priniesli so sebou aj módne návrhárky Zlatica Hujbertová, Katarina Halasova, Zuzana Bottková, Lea Némethová a Nora Somsedíková. Ich modely predvádzali profesionálni modeli a modelky, i známe tváre z TV Joj či Markíza.

Šokoval body painting absolventky Akadémie umení v Banskej Bystrici Andrey Jackovej. Blysli sa avantgardné dielka vizážistov a vlasových stylistov – Lívie Boliešíkovej, Ľudmily Piptovej, Hany Havettovej, Miriam Kanásovej a Dušana Beloviča. Výnimočný spoločenský večer okorenili – tanec manželov Mariety a Milana Plačkovcov a melódie, ktoré vylúdil hráč na originálnych rustikálnych nástrojoch s rozprávkovým menom Benjamín Hronč.

Nechýbali značkové okuliare s ručne osadenými kameňmi z Francúzska, svadobné šaty či móda na každú príležitosť. Tak ako večer uviedla titulná snímka dvorného fotografa agentúry Le Ren Daniela Zachara, uzavrela ju spoločná čaša vína v kaviarni DAB. Viac info na www.vizaz.sk a www.svadbaonline.sk.

Silvia Struhárová foto Collavino

Crazy Couture
14
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM