Marek Pindeš Hokej

Corgoni v úvodnom kole extraligy "dobili" Skalicu

Hokejisti HK Nitra nastúpili v úvodnom kole hokejovej extraligy na skalickom ľade.

HK 36 Skalica – HK Nitra 2:4 (0:2, 2:2, 0:0) Góly: 34. Šátek (R. Školiak), 36. J. Jurík (Štepán, F. Novák) – 8. Spilar (M. Štefanka, König), 13. H. Ručkay, 28. T. Chrenko (H. Ručkay), 39. Marek Slovák (M. Kováčik, Rais) Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: T. Višňovský na 10 min za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Rudý – M. Orolin, Horínek, 1577 divákov **Skalica: Lakosil – Gründling, I. Jankovič, Jass, Kloz, Jaborník, Kumstát, M. Školiak, Gula – T. Višňovský, R. Školiak, Prokop – Lušňák, Zálešák, Mikušovič – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – Štepán, F. Novák, J. Jurík **Nitra: Fikrt – Špelda, J. Polák, König, Fabián, Bučka, Rais, Michal Novák, Hrudík – H. Ručkay, T. Chrenko, S. Saliji – M. Štefanka, Moravec, Spilar – E. Čaládi, M. Kováčik, Marek Slovák – Románek, Šumichrast, G. Saliji

Hneď prvé extraligové kolo prinieslo súboj skalického trénera Oremusa s jeho bývalými zverencami z Nitry. Ako prvý ohrozil brankára hostí Zálešák, jeho strela nebola úspešná. Od tohto momentu sa hral obojstranne opatrný hokej. Hostia vsietili prvý gól, Štefankovu strelu Lakosil vyrazil, ale Spilar poslal puk do poloprázdnej bránky – 0:1. Hostia udreli aj druhýkrát v presilovke. Domáci hráči nechali pridlho puk na hokejke Ručkaja a ten Skaličanov potrestal druhým presným zásahom za Lakosila – 0:2.

Druhú tretinu začali domáci hráči náporom, Višňovského šancu zmarili hostia len za cenu faulu. Skalica si však dlho presilovku nezahrala, vlastnou nedisciplinova­nosťou putovali krátko po sebe na trestnú lavicu hneď dvaja domáci, no Nitra tento moment na zvýšenie náskoku nevyužila. Hostia však tretí gól pridali v oslabení. Po chybe M. Školiaka prehodil Lakosila technickou strelou Chrenko – 0:3. Následne však inkasovali, keď Šátek po vyhranom buly prekonal pozorného Fikrta. V 36. minúte znížil Jurík na rozdiel jedného gólu. Tréner hostí si po tomto momente vyžiadal oddychový čas. To sa Nitranom vyplatilo, keď Slovák po strele Kováčika potrestal domácich gólom do šatne.

Nitra vstúpila aktívnejšie aj do tretej tretiny. Königovu strelu si však domáci gólman Lakosil postrážil. Dosiahnuť kontaktný gól sa pokúšal Višňovský, no ani Fikrt sa nenechal prekvapiť. Poslednú šancu v zápase na zvrat domáci nevyužili, keď v 51. min nedokázali zužitkovať presilovku o dvoch hráčov. Fikrt si poradil so strelami Jarolíma a Šáteka. V závere zápasu hostia kontrolovali hru, ďalší gól už nepadol a po výsledku 2:4 sa radujú hostia z Nitry.

Peter Oremus (tréner Skalice): „Do každého duelu ideme za víťazstvom. Dnes sa nám to nepodarilo, sami sme nahrali súperovi na tri góly. Pozitívne hodnotím to, že sme sa vrátili do zápasu, no chyba obrancu nás stála lepší výsledok.“ Róbert Pukalovič (tréner Nitry): "Dnes nás nakopla nevyužitá šanca Skalice a potom dva strelené góly. Nešťastným gólom sme však pomohli súperovi a vzápätí sme inkasovali ďalší gól. Oddychový čas nám však pomohol a do konca druhej tretiny sme zvýšili na rozdiel dvoch gólov a tento stav sme udržali. Dnešný zápas hodnotím pozitívne.