Rastislav Búgel Krimi

Colníci zhabali falzifikáty pracích prostriedkov: Stovky litrov budú zničené!

Nitrianski colníci opäť zaistili pracie prostriedky, pri ktorých mali podozrenie, že ide o falzifikáty. V spolupráci s colníkmi Kriminálneho úradu Finančnej správy zadržali vyše 400 litrov pracích prostriedkov.

Ilustračný obrázok k článku Colníci zhabali falzifikáty pracích prostriedkov: Stovky litrov budú zničené!
Zdroj: Dnes24.sk

Obchodnej spoločnosti, ktorá tento tovar mala v držbe, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva prepadnutie tovaru a pokuta.

Stovky litrov

Colníci vykonali v uplynulých dňoch kontrolu v sklade obchodnej spoločnosti v obci Tekovské Lužany v okrese Levice. „Pri kontrole zistili, že v sklade sa nachádza 103 balení, vyše 400 litrov pracích prostriedkov označených ako Ariel. Po prvotnej kontrole colníci tovar zaistili, pretože nadobudli podozrenie, že ide o falzifikát,“ informoval hovorca Colného úradu Nitra Stanislav Pacher. Pracie prostriedky po zaistení uložili v sklade colného úradu a to až do vyriešenia celého prípadu, pri ktorom sa bude postupovať v úzkej súčinnosti s držiteľom rozhodnutia o ochrane svojich práv. Zaistený tovar pochádzal z Maďarska a bol určený na slovenský trh.

Nemôžu ho darovať

Ak sa držiteľ tovaru a držiteľ rozhodnutia dohodnú, bude tovar zničený pod colným dohľadom. „Keďže tento tovar môže byť pri jeho používaní nebezpečný zo zdravotného hľadiska, bude zničený aj v prípade rozhodnutia súdu, že porušuje práva duševného vlastníctva. Nemôže byť poskytnutý na charitatívne účely,“ povedal Pacher. Osobe, ktorá tovar mala v držbe, hrozí pokuta do výšky 3319 eur.

Od roku 2013 zaistili nitrianski colníci podozrivé pracie prostriedky a aviváž už v desiatich prípadoch. Celkovo doteraz zadržali vyše 12 600 litrov pracích prostriedkov a aviváže, pri ktorých bolo zistené porušenie práva duševného vlastníctva.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM