Chrenovský most patrí zaľúbencom: Svoju lásku ukryli do zámkov
Desiatky visiacich zámkov zdobia Chrenovský most. Zaľúbenci si touto formou „poistili“ svoju lásku.
Keď sme sa boli pred dvoma rokmi pozrieť na Chrenovskom moste, upútalo nás niekoľko visiacich zámkov zamknutých o zábradlie. Na niektorých boli napísané odkazy, na iných len iniciály zaľúbencov, ktorí sem zámku umiestnili. V tej dobe však išlo len o prvé „lastovičky“ . Na moste ich bolo len niekoľko.
Po dvoch rokoch sa situácia zmenila a zámky si chodci nemôžu nevšimnúť. Dovedna sme ich narátali viac ako sto a visia naozaj všade. Nevyhlo sa im zábradlie, pletivové výplne na bránkach a ani kryty osvetlenia mosta.
Tento fenomén zamilovaných k nám prišiel zo zahraničia. V metropolách iných štátov nájdeme frekventované mosty doslova posiate tisícmi visiacich zámkov. Zaľúbenci naň vygravírujú svoje iniciály, spoločne zámku pripevnia na most a kľúčik vhodia do vody.