Rôzne

Cesty mladého Corgoňa "po nitránsky": Ako si poradia vaše deti s nárečím?

Cesty mladého Corgoňa si môžete zahrať v slovenčine, angličtine ale aj v nitrianskom nárečí. Deti budú mať o zábavu postarané.

Ilustračný obrázok k článku Cesty mladého Corgoňa "po nitránsky": Ako si poradia vaše deti s nárečím?
Zdroj: Rastislav Búgel

Geolokačnú poznávaciu aplikáciu Cesty mladého Corgoňa sme vám už predstavili. Ide o dielo Nitrianskej organizácie cestovného ruchu, ktoré vzniklo s podporou mesta Nitra.

Aplikáciu si môžete stiahnuť do mobilov i tabletov. Oficiálne bola hra spustená vlani v septembri, ale slávnostne ju verejnosti predstavili až na tohtoročných oslavách Nitra, milá Nitra.

Cesty mladého Corgoňa vás zavedú na Borinu, podhradie, Kalváriu, Dražovský vŕšok, Martinský vrch, Zobor či Farský vŕšok.

Oprášte dialekt

Na každom stanovišti vás budú čakať tri otázky o histórii mesta. Vašou úlohou bude uhádnuť správnu odpoveď.

„Hra vyžaduje prístup ku GPS, aby overila, či sa nachádzate na mieste a k fotoaparátu, ak chcete dekrét s vlastným obrázkom,“ pripomína Turistické informačné centrum Nitra.

Hru si môžete zahrať v slovenčine, angličtine ale aj v nitrančine. Texty v nárečí vznikli v spolupráci s komunitou Ortodoxní Nitrančani.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Ponúkame inšpiráciu na príjemné jesenné prechádzky po siedmich pahorkoch Nitry s mladým Corgoňom :-) a do neví poráňne...

Posted by Turistické informačné centrum Nitra on Wednesday, September 23, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie