Rastislav Búgel Rôzne

Čaro Nitry zachytené zo vzduchu... Bude podobným záberom koniec?!

Pozrieť si mesto pod Zoborom či jeho okolie z výšky, tomu sa len ťažko odoláva. Letecké zábery Nitry, ktorú bežne obdivujeme iba pri prechádzkach ulicami, takmer vždy očaria obyvateľov. A nie sa čo čudovať. Dôjde ale k zmene?

Ilustračný obrázok k článku Čaro Nitry zachytené zo vzduchu... Bude podobným záberom koniec?!
Zdroj: Dnes24.sk

Pred niekoľkými mesiacmi sme vás informovali o parádnom videu, ktoré prinieslo divákom letecké zábery nášho mesta. Viac sa dozviete v článku – Nitra z vtáčej perspektívy: TOTO video vás chytí za srdce! . Bolo zhotovené takzvaným dronom, bezpilotnou quadkoptérou (RC vrtuľníkom so štyrmi vrtuľami). V poslednej dobe tieto lietajúce modely môžeme vidieť aj v Nitre takmer pri každom väčšom podujatí.

Nastanú ale podobným záberom horšie časy? Letecké videá robené prostredníctvom dronov sa totiž možno toho dočkajú. Drony na Slovensku bude potrebné regulovať zákonom a pri ich používaní bude potrebné zaviesť akýsi druh licencie či pilotného oprávnenia. Uviedol to policajný prezident Tibor Gašpar.

„Drony sa môžu stať aj ohrozením a prostriedkom na porušovanie ľudských práv, čiže je to zase téma, ktorú treba podľa mňa otvoriť v najbližšej dobe,“ povedal Tibor Gašpar. Ako príklad spomenul, že ich nezodpovedným používaním môže dôjsť k ohrozeniu leteckej premávky či nešťastiu pri kontakte s vedením elektrického napätia.

Na druhej strane si vie predstaviť, že drony by policajtom pomáhali aj pri ich práci. „Každá technológia, ktorá nám môže pomôcť pri dokumentovaní trestnej činnosti alebo plnení úloh, je vítaná,“ uzavrel. Či to už bude tak, alebo onak, uvedené nitrianske zábery sa stihli ešte urobiť pred zamýšľanými zmenami a ak ste ich ešte nevideli, určite si ich pozrite. Video je naozaj podarené!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM