Valovičová Zuzana Rôzne

Bojíte sa prasacej chrípky? Chráňte sa.

Je vakcína proti prasacej chrípke účinná alebo predstavuje hrozbu pre ľudský organizmus? Nečakajte na odpovede. Bojujte proti globálnemu vírusu včasnou prevenciou!

Podľa Dr. Vinaya Goyala, špecialistu v obore, existujú spôsoby ako sa účinne brániť proti vírusu H1N1. Jeho vstupnými bránami do tela človeka sú nosné dierky a ústa. Nezásobujte sa zbytočne vakcínami, radšej dodržiavajte rady odborníkov, vďaka ktorým zabránite jeho šíreniu.

Základné rady na ochranu organizmu pred prasacou chrípkou sú:

  1. časté umývanie rúk
  2. nedotýkajte sa rukami tváre
  3. kloktajte 2× denne slanú vodu (prípadne Listerin). Väčšinou trvá 2–3 dni, kým sa prejavia symptómy nákazy vírusom H1N1. Kloktaním zabraňujete jeho šíreniu. Nepodceňujte tento jednoduchý a lacný spôsob ochrany!
  4. čistite si nosné dierky aspoň 1× denne slanou vodou. Podobný efekt získate, ak sa poriadne vysmrkáte a vyčistíte si nosné dierky vatovou tyčinkou, namočenou v slanej vode.
  5. posilňujte svoju imunitu dostatkom potravín s vitamínom C, prípadne ich nahraďte tabletami. Ak obsahujú zinok, vitamín C sa ľahšie vstrebe do organizmu.
  6. pite teplé nápoje – čaje, kávu… Zabezpečíte si podobný účinok ako pri kloktaní, ale v opačnom smere. Zárodky vírusu sa dostanú do žalúdka, kde sa nemôžu šíriť, neprežijú, a tým pádom nemôžu nijako uškodiť.
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM