Rastislav Búgel Rôzne

BLOG: Záchody v nemocnici sú zážitkom

Pokiaľ ste boli nútení dakedy pri návšteve nemocnice zájsť na miesto „kam aj králi chodia pešo“, istotne budete vedieť o čom dnes píšem. Toalety sú síce pekné, vykachličkované ale... Presne tak, svieti tu jedno veľké ALE.

Fakultná nemocnica Nitra bola dlhé roky kritizovaná za nedostatočnú úroveň sociálnych zariadení. Dakomu to možno po rokoch docvaklo a aspoň na oko sa dali veci do pohybu. Niektoré sociálne zariadenia sa vynovili. Veď to bude stačiť, no nie?

Človek by si povedal, že „keď je to nové, tak je to aj dobré“. Nemusí to však platiť vždy. Krásnym príkladom sú toalety v chirurgickom pavilóne našej nemocnice. Navštívte ich! Na ten pohľad len tak nezabudnete, to vám sľubujem. ;)

Otvoríte dvere do tejto stále ešte tabuizovanej miestnosti. Pohľad vám skĺzne po krásnom, novom modrom obklade. V návale nadšenia si ani len nevšimnete, že jedna žiarovka už dávno skončila svoju celoživotnú púť a vyberiete sa do tej svojej kabínky. Poznáme to všetci, nohavice dole, sadnúť a … Oj ha! Sadnúť si nemáte na čo! Vlastne, máte. No to by ste museli mať extrémnu záľubu v dotyku so studeným „porcelánom“. Záchodová doska totiž úplne chýba. Možno si ju niekto vzal domov ako krásny suvenír, poviete si. Prečo sú však otvory na jej mieste dôkladne zaslepené, ostane asi navždy záhadou. Ďalšiu vymoženosť 21.storočia by ste hľadali márne. Hádate správne, toaletný papier. Nenájdete ho ani v kabínke a ani v umyvárni. Na čo aj, keď dosku nemáme. ;)

Keby ste sa teda rozhodli aspoň ruky umyť (nebudeme predsa vyzerať ako nevzdelanci) nastáva ďalší problém. Nenájdete ani mydlo. No čo už. Ruky sme si aspoň opláchli, tak už ich len poriadne utrieť. Uterák sme snáď už ani nečakali. Sušič rúk, alebo papierové utierky sú však ešte väčšie sci-fi. Ruky utrieme do nohavíc, zhasneme a odchádzame s krásnym pocitom, že sme zažili niečo nevšedné. Veď takáto úroveň sociálnych zariadení sa len tak vo svete nevidí. ;)

Jedna dobrá rada na záver: [blockquote]**Po­kiaľ vás okolnosti napriek všetkému donútia k návšteve toaliet v nitrianskej nemocnici, nezabudnite si so sebou pribaliť zopár vecí: ** a. toaletný papier b. fľaštičku tekutého mydla c. papierové obrúsky d. záchodovú dosku ;)[/blockquote]

wc_nemocnica
4
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM