Rastislav Búgel Samospráva

Vyššia bezpečnosť chodcov aj vodičov: V Nitre nám budú blikať ďalšie priechody!

Blikajúce LED svetlá na priechodoch majú zvýšiť bezpečnosť chodcov. Mesto Nitra chce realizovať nové opatrenia na priechodoch pre chodcov v blízkosti Chrenovského mosta.

Ilustračný obrázok k článku Vyššia bezpečnosť chodcov aj vodičov: V Nitre nám budú blikať ďalšie priechody!
Zdroj: Dnes24.sk

Na križovatke Wilsonovo nábrežie – Chrenovský most – Kmeťkova by mali byť na dvoch priechodoch umiestnené výstražné blikajúce LED svetlá, ktoré upozorňujú vodičov na prítomnosť chodca na komunikácii. „Wilsonovo nábrežie je súčasťou vnútorného okruhu mesta. Je tu vysoká intenzita chodcov, pretože križovatka je spojnicou mestskej časti Chrenová s centrom mesta. Práve na tomto úseku sme zaznamenali viacero nehôd s ťažkým zranením chodcov,“ konštatoval Ján Pánsky z nitrianskeho mestského úradu.

Schválili návrh

Výška celkových výdavkov na realizáciu projektu bola vyčíslená na 29.395 eur. Mestské zastupiteľstvo schválilo návrh na predloženie žiadosti o dotáciu zo štátneho rozpočtu prostredníctvom rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra SR na realizáciu projektu Bezpečné priechody pre chodcov v meste Nitra.

Osvedčili sa

Blikajúce LED svetlá na vozovke pred priechodom pre chodcov sa v Nitre osvedčili na ceste I/64 na Štefánikovej a Novozámockej ulici, kde ich realizovala Slovenská správa ciest.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM