Monika Földešiová Krimi

Bitku Šatana s Bačom rieši polícia

Po piatkovom zápase sa šírili rôzne informácie o udalostiach, ktoré sa diali po pästnej výmene medzi Miroslavom Šatanom a Martinom Bačom.

(WEBNOVINY) – Nervózna atmosféra z ľadu sa v piatkovom zápase hokejovej Slovnaft extraligy Slovan Bratislava – HK Nitra presunula aj do útrob Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Po stretnutí sa šírili rôzne informácie o udalostiach, ktoré sa diali po pästnej výmene medzi Miroslavom Šatanom a Martinom Bačom z 18. min.

Vyhrážali sa mi, trocha som sa aj obával, povedal Bača

V nitrianskej kabíne mala byť následne veľmi dusná atmosféra, podľa Martina Baču v nej došlo k nepríjemnému incidentu. „Nechcem sa o tom veľmi vyjadrovať, do šatne prišli traja muži v civile a Ivan Švarný. Dvaja chlapi v civile so Švarným ma chytili, tretí nás začal našťastie oddeľovať. Bol tam kontakt, ale neublížili mi. Vyhrážali sa mi, že odtiaľto neodídem po svojich nohách. Trocha som sa aj obával. Uvidíme, čo sa teraz bude diať ďalej. S niečím podobným som sa nestretol. To, čo sa stalo na ľade, malo na ňom ostať a nie prenášať sa mimo neho,“ popisoval chvíle v útrobách štadióna Martin Bača.

Prípadom sa zaoberá už aj polícia. "V súvislosti s incidentom, ktorý sa odohral počas hokejového zápasu sme prijali trestné oznámenie a vecou sa zaoberáme,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Petra Hrášková.

Klobúk dolu, ak toto Bača povedal, reagoval Švarný

Obrancu bratislavského Slovana Ivana Švarného správy o incidente v nitrianskej kabíne prekvapili, podľa jeho vyjadrenia nehovorí hráč súpera pravdu. „Neviem, odkiaľ má tieto informácie. Klobúk dole, ak to povedal. Po šarvátke to ešte medzi nami trocha pokračovalo na ľade, s Ivanom Ďatelinkom som mu dohováral. Ja som išiel potom do našej kabíny za Romanom Kukumbergom, ktorý bol zranený. Pomáhal som mu, lebo sa nemohol pre zranenie vyzliecť z výstroja. Otázkou je, ako by som sa dostal na tomto štadióne do súperovej šatne. Veď je tu kopec sbskárov. Nech dokážu, že sme boli v šatni. Ak majú dôkaz, nech ho predložia. Ja som však bol s Kukumbergom v kabíne, takže nemôžu mať nič,“ ostal zaskočený Ivan Švarný.

Šatan s Bačom sa do seba pustili už druhýkrát v tejto sezóne. Ani jeden z nich napokon súboj nedohral, rovnako ako Ivan Švarný dostali tresty do konca zápasu. „Hral som do tela, on mi v poslednej chvíli zdvihol ruky a ja som spadol na zem. Následne ma udrel a vznikla šarvátka. Bola to bitka ako každá iná. Tieto veci sa v hokeji stávajú. Bolo to všetko čisto z hry,“ popisoval incident Martin Bača.

Kto je Bača, že napadá Šatana?

Svoj názor na celú situáciu pridal aj Miroslav Šatan: „Puk išiel okolo mantinelu, ja som ho ani nehral, lebo som cítil, že zozadu sa ku mne blíži rozbehnutý rýchlik Bača. V tej chvíli som ani nevedel, kto presne si to na mňa vyšliapol. Puk som len nechal prejsť, aby som sa vyhol stretu. Ak by som sa zaujímal o puk, asi by ma bol zabil. Odskočil som, aby ma netrafil. Potom Bača spadol, postavil sa a začal sa biť. Išlo o jasný zámer ma napadnúť, keď mu to nevyšlo na prvý raz, začal to riešiť bitkou. Bol som z toho dosť prekvapený, lebo naozaj neviem, čo presne to spustilo,“ povedal pre web hokejportal.net Ša­tan.

„Na Slovensko som sa neprišiel biť, tu čo som zažil za tri mesiace, to som v NHL nezažil za celú kariéru. Neskôr sa strhla bitka, do ktorej sa zapojil aj Ivan Švarný, rozhodcovia a ani neviem, kto všetko. Už keď som bol v bezbrannej pozícii bez prilby na ľade, Bača do mňa stále udieral. Na hlave mám niekoľko štichov, to je asi celý priebeh mojimi očami." povedal Šatan. Ako dodal, o situácii v kabíne Nitry netuší, keďže po zašití rany odišiel zo štadióna domov.

Hráčov Slovana hnevá, že Bača už dvakrát vyletel na Šatana. „Možno by si mal Bača vstúpiť do svedomia. Keď sa chce biť, nech si vyberie niektorého z nás obrancov, rovnakú kategóriu. Do najlepšieho hráča extraligy sa neskáče. Kto je Bača, že napadá Šatana? Je na zváženie, kam sa uberá táto extraliga,“ hneval sa Švarný.

foto: SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM