Webnoviny - Rôzne

Belica sa stal tretí raz županom

Milan Belica sa stal Nitrianskym županom už tretí raz po sebe. Kandidát koalície Smer-SD, SDKÚ-DS a KDH v sobotných voľbách získal podľa priebežných neoficiálnych výsledkov nadpolovičnú väčšinu hlasov.

NITRA 15. novembra (WEBNOVINY) – Volebný úspech pripisuje kontaktu s občanmi. “Celé štyri roky som chodil medzi ľudí, bol som 645-krát v soboty, nedele na obciach, diskutoval som s ľuďmi, to je najlepšia forma propagácie, lepšia ako bilboardy,” uviedol Belica v reakcii pre agentúru SITA. Nespokojný je s volebnou účasťou, očakával vyššiu. V predošlých regionálnych voľbách v roku 2005 bola v Nitrianskom kraji 27,6 percentná účasť, čo bolo najviac spomedzi všetkých krajov. Belica oslavuje výsledky volieb na mestskom úrade v kancelárii primátora Jozefa Dvonča (Smer-SD), ktorý získal v regionálnych voľbách poslanecké kreslo. Do tretieho volebného obdobia ide s rovnakými prioritami, aké mal doteraz – cesty, sociálna oblasť, školstvo.

“Vsadili sme na správneho kandidáta, v kútiku duše som veril, že bude zvolený už v prvom kole,” povedal krajský šéf Smeru-SD Tibor Glenda. Podľa priebežných výsledkov sa do krajského parlamentu podľa jeho slov dostali všetci kandidáti Slovenskej koalície (Smer-SD, SDKÚ-DS, KDH, ĽS-HZDS) okrem jedného kandidáta v obvode Topoľčany. “Budeme mať jednoznačne v krajskom parlamente väčšinu, čo bude znamenať kontinuitu na ďalšie štyri roky,” dodal Glenda. K úspechu podľa neho prispelo to, že na prvý pohľad nesúrodá koalícia vedela nájsť na regionálnej úrovni spoločnú reč bez väčších problémov. Strana SDKÚ-DS si podľa jej krajského predsedu Tomáša Galbavého výrazne polepší. “Mali sme päť poslancov, dnes máme zvolených deväť,” skonštatoval. SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM