Rastislav Búgel Basketbal

Basketbalový sviatok pod Zoborom: V Nitre sa zíde medzinárodná mládežnícka špička!

Medzinárodná mládežnícka špička si dá zraz počas prvého septembrového víkendu v Nitre. Uskutoční sa tu v poradí piaty ročník turnaja, ktorý je prvýkrát zaradený na listinu FIBA Europe turnajov.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalový sviatok pod Zoborom: V Nitre sa zíde medzinárodná mládežnícka špička!
Foto: Rastislav Búgel

V spolupráci basketbalových klubov BKM SPU Nitra a BKM Junior UKF Nitra privítajú 3. – 6. septembra 2015 slovenské a zahraničné družstvá v rámci 5. ročníka medzinárodného turnaja Nitra 2015. Turnaja sa môže zúčastniť 12 chlapčenských družstiev ročníka 2001 a mladší, u dievčenskej zložky platí rovnaký počet družstiev, hracou kategóriou je ročník 1998 a mladší.

„Výraznou novinkou do tohtoročného edície turnaja je fakt, že turnaj v meste pod Zoborom je ako jediný na Slovensku zaradený do listiny medzinárodných mládežníckych basketbalových turnajov podporovaných medzinárodnou basketbalovou federáciou FIBA Europe. Samozrejmosťou sú aj online stretnutia z jednotlivých zápasov,“ informujú organizátori.

Organizátori si pre účastníkov pripravili štyri športové haly a garantovaných minimálne šesť zápasov v nabitej konkurencii. Pre účastníkov je taktiež pripravený bohatý sprievodný program, v priebehu turnaja sú pripravené pre účastníkov zaujímavé súťaže, diskotéka, neformálne posedenie trénerov. „Na najlepšie celky čakajú cenné medaile a poháre, pre najlepších jednotlivcov sú pripravené diplomy a vecné ceny,“ informuje organizačný tím.

Viac informácií nájdete na oficiálnom webe turnaja.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM