Nitrianski basketbalisti vstúpili do druhej štvrtiny najvyššej slovenskej súťaže ďalšou prehrou. V zápase v Karlovke mali zverenci trénera Urbana víťazstvo na dosah.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalová extraliga je v druhej štvrtine: Nitra nestačila na Karlovku ani s posilou

Druhá štvrtina slovenskej najvyššej mužskej basketbalovej súťaže sa začala. Zverenci trénera Urbana stále hľadajú recept na víťazstvo.

Nitra sa do zápasu pustila s chuťou. Obrane domácich robila poriadne problémy. Postupne sa však zmobilizovali aj basketbalisti Karlovky a diváci tak videli vyrovnaný basketbal. Za Nitru nastúpila aj nová posila v podobe Irvinga, ten zaznamenal 11 bodov, no ani to na víťazstvo nestačilo.

Po prvej polovici zápasu Nitrania prehrávali rozdielom 5 bodov (33:28). Vyrovnaný basketbal pokračoval aj v posledných dvoch štvrtinách. Nitra sa snažila o zvrat, no ani 17 bodov Warda a 15 Vida nestačilo na víťazstvo.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – MBK SPU Nitra 67:60 (33:28)