V nitrianskej Mestskej športovej hale sa konala predohrávka 23. kola našej najvyššej basketbalovej súťaže. Nitriansky celok na domácej palubovke privítal „policajtov“ z Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalová dráma až do konca: Nitra zdolala Banskú Bystricu v poslednej štvrtine!

Úvod stretnutia bol pod Zoborom poriadne vyrovnaný. Obe mužstvá sa priebežne striedali vo vedení. Niekoľko stoviek divákov prekvapilo nadmerné udeľovanie trestov za fauly na oboch stranách. Koniec prvej štvrtiny patril hosťujúcim basketbalistom (23:29).

Druhú štvrtinu stretnutia lepšie zachytili Nitrania. O niekoľko minút už bolo priebežné skóre vyrovnané a tréner Banskej Bystrice zvolil oddychový čas (32:32). Postupne si zverenci trénera Urbana vytvorili mierny náskok, no s blížiacim sa záverom prvého polčasu Bystričania zabrali (48:53).

Zvrat v poslednej štvrtine

Aj v tretej štvrtine boli v úvode aktívnejší domáci basketbalisti, ktorí sa postupne dostali do vedenia. Až v poslednej sekunde tretej desaťminútovky dorovnali hráči z Banskej Bystrice na 69:69.

V poslednej časti stretnutia si diváci užili poriadnu naháňačku. Najprv sa do vedenia dostala Nitra, neskôr zabrala aj Banská Bystrica. Všetko sa napokon rozhodlo až v posledných minútach zápasu. Nitra si po dráme pripísala cenné víťazstvo za stavu 95:91.

Edymax SPU Nitra – ŠKP Banská Bystrica 95:91 (48:53)