Marek Pindeš Basketbal

Basketbalistky nestačili na Anjelov z Košíc

Semifinále play-off extraligy basketbalistiek.

BK Inpek UKF Nitra – Dobrí anjeli Košice 48:70 (15:16, 8:16, 13:21, 12:17) – stav série 0:2 Najviac bodov: Krč-Turbová 12, Borovičková a Guzmanová po 9 – Tillisová 21, Shieldsová 14, Jurčenková 11 TH: 16/11 – 18/14, trojky: 3 – 2, fauly: 20 – 17, rozhodovali: Ženiš, Šramko a Lamoš, 150 divákov

Basketbalistky BK Inpek UKF Nitra hostili v druhom semifinálovom stretnutí v Mestskej športovej hale Dobrých Anjelov z Košíc. Nitrianky boli v úvodnej desaťminútovke zdatným súperom a s favoritom z východnej metropoly hrali vyrovnanú partiu. Po prvej štvrtine viedli Košičanky pod Zoborom 16:15. V druhej perióde však hostky začali využívať svoje skúsenosti na vybudovanie si bezpečného náskoku. Do polčasovej prestávky išli Anjeli s vedením 32:23. Po obrátke sa Nitre hra nedarila podľa predstáv jej trénera Martina Pospíšila, keď sa jeho zverenkyne dopúšťali chýb, z ktorých okamžite ťažil súper a skóre narastalo najmä v prospech Košíc, Nitriankám sa nedarilo doskakovať lopty či už pod svojím alebo súperovým košom a rovnako im nešla ani streľba z poza veľkého oblúka. Košice napokon poľahky zvíťazili aj v druhom semifinálovom stretnutí a to rozdielom 22 bodov 70:48 a v sérii sa ujali vedenia 2:0.