Marek Pindeš Basketbal

Basketbalisti zvíťazili vo Svite

Basketbal extraliga muži 15. kolo.

BK Iskra Svit – BK SPU Nitra 66:82 (21:22, 22:25, 13:17, 10:18) Najviac bodov: Grbešič 18, McCoy 16, Polakovič 12 – Moore 23, Tomek 18, Bosák 15 TH: 23/17 – 14/12, fauly: 17 – 21, trojky: 5 – 4, rozhodovali: Šarišský, Kúkelčík a Bohucký, 500 divákov

Po nevydarenom úvodnom útoku domácich sa ujali slova hostia a v 3. min domáci tréner vzal oddychový čas za stavu 0:8 v neprospech Svitu. Po minúte dali Podtatranci Dorazilom prvý kôš, po ďalších troch minútach už viedli 13:12, a tak si oddychový čas vzali Nitrania. Tí napokon vyhrali prvú štvrtinu o bod. V druhej časti vyrovnali hostia v úvode na 24:24 a častejšie viedli. Avšak v 17. min domáci Mc Coy dal za sebou dve trojky a bolo 38:38. Záver prvého polčasu bol lepší zo strany hostí. Do druhého polčasu sa hostia rozbiehali veľmi pomaly. To bolo však z ich strany lišiactvo, pretože tri minúty pred záverom tretej štvrtiny viedli o 4 body. V záverečnej štvrtine Nitrania excelovali. Hrali výborne, Moore bol neudržateľný a pri chybách, ktorých sa veľmi laxne dopúšťali Podtatranci, nebolo pochýb, že hosťujúce družstvo spod Zobora zvíťazí aj dvojciferným rozdielom.