Monika Földešiová Basketbal

Basketbalisti valcujú extraligu

Zverenci trénera Urbana pokračujú v nastolenom tempe výhier. Už jedenásta výhra v rade im umožňuje reálne si upevniť pozíciu na čele tabuľky.

BK BEMACO SPU Nitra – MBK Handlová 103:82 (49:43) Body – Nitra: Vaden 23, Tomek 18 (10 dosk.), Majok 17 (12 dosk.), Clemente 11 (11 asist.), Žiak 8 (Nuber 12, Vido 6, Šilinskis 4, Jašš 3, Hašan 1) Body – Handlová: Jones 25, Golian 16, Hampton 11, Madaj 11, Haviar 6 (Prosper 10, Ridzoň 2, Barišič 1, Mrviš) Rozhodovali: Ženiš, Kurpaš, Macura, TH: 25/20 – 20/12, fauly: 17 – 23, trojky: 9 – 8, 500 divákov

Nitrania nastupovali v sobotu na svoj tretí domáci zápas v priebehu piatich dní, čo však príliš neovplyvnilo celkový priebeh duelu. Zo začiatku oba tímy úspešne zakončovali svoje útočné akcie, no neskôr začali preberať taktovku zápasu zverenci Ľubomíra Urbana. Po krásnych akciách si vytvorili už v prvej štvrtine dvojciferný náskok. V druhej desaťminútovke dokázal handlovský celok skresať náskok domácich, a tak sa do šatní odchádzalo len za 6-bodového vedenia vysokoškolákov. Po prestávke síce Handlová stiahla vedenie vďaka svojmu najlepšiemu strelcovi Jonesovi na 5 bodov, no následne prišiel domáci urágan a razom bolo o 14 bodov pre domácich. Hosťujúci Jones držal Handlovčanov v hre, ale v poslednej perióde si Nitra bezpečne uchránila svoju domácu neporaziteľnosť. Diváci sa dočkali aj vytúženej stovky, čo bola pre Bemaco vôbec prvá v práve prebiehajúcej sezóne. Nitra si zabezpečila bezproblémové víťazstvo o 19 bodov pomerom 103:82 a natiahla tak svoju víťaznú šnúru už na 11 zápasov.