Basketbalisti sa predstavili domácim fanúšikom: Zápas sledovali stovky divákov

Nitrianski basketbalisti sa predstavili v prvom domácom prípravnom zápase. Doma privítali rakúsky Kapfenberg.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti sa predstavili domácim fanúšikom: Zápas sledovali stovky divákov

Prvá štvrtina domáceho prípravného zápasu Nitry s Kapfenbergom sa niesla v opatrnom duchu. Do vedenia sa dostali hostia a prvú štvrtinu vyhrali v pomere 11:14.

V druhej časti stretnutia sa hral vyrovnaný basketbal. Opäť to však boli nitrianski basketbalisti, ktorí ťahali za kratší koniec. Aj po polovici zápasu prehrávali basketbalisti Edymax SPU Nitra o tri body (36:39).

V tretej štvrtine sa bojovalo na oboch stranách. Stav stretnutia sa prelieval z jednej strany na druhú. Divákov bavil zaujímavý basketbal. Hostia však boli aktívnejší v streľbe spoza trojkového oblúka (53:58).

Koniec štvrtej štvrtiny bol nadmieru vyrovnaný. Za stavu 68:68 sa uvoľnil súper a 16 sekúnd do konca zvýšil na 68:70. Po oddychovom čase však dostal Nitru do hry Sparks (70:70).

V Mestskej športovej hale sa predlžovalo. Viac šťastia v koncovke mali basketbalisti Kapfenbergu. Za stavu 80:82 sa hostia presadili strelou za tri body a bolo rozhodnuté.

EDYMAX SPU Nitra – ECE Bulls Kapfenberg 80:85