Marek Pindeš Basketbal

Basketbalisti Nitry nestačili na Banskú Bystricu

Basketbal extraliga muži - 2. semifinálový zápas.

ŠKP Banská Bystrica – BK SPU Nitra 72:68 (15:20, 16:12, 17:19, 24:17) – stav série: 1:1 Najviac bodov: Hovaňák 22, Immink 15, Marchyn 10 – Scott 20, Crawford 14, Votroubek 10 TH: 21/16 – 27/19, fauly: 23 – 25, trojky: 6 – 3, rozhodovali: Lukáč, Karniš, Bohucký, 750 divákov

Nitra ako minuloročný víťaz extraligy prišla pod Urpín s úmyslom vyhrať aj toto druhé stretnutie série. Domáci sa však obetavým výkonom hre hostí vyrovnali a nenechali súpera odskočiť na vyšší rozdiel. Najrušnejšia bola druhá štvrtina, v ktorej síce nepadalo veľa bodov, ale skóre duelu sa držalo na vyrovnanej úrovni – v 27. min to bolo 41:41. Nitrania boli neustále v miernom vedení a v 28. min odskočili šnúrou 7:0 na 41:48. Kapitán Banskobystričanov Hovaňák následne trojkou zavelil do útoku na zníženie skóre. Domáci neustále tlačili a znížili náskok hostí až na jeden bod. V záverečnej štvrtine sa družstvá striedali vo vedení o jeden bod, Scottovi išla streľba z trestných hodov a podobne dvakrát aj Hovaňákovi. Necelú minútu pred koncom stretnutia Immink premenil dva trestné hody a upravil stav na 70:66. Hostia vzápätí Crawfordom premenili jeden trestný hod, ale Američan Immink dvoma bodmi 12 sekúnd pred koncom dal výsledku konečnú podobu, ktorá znamenala štvorbodové víťazstvo Banskej Bystrice 72:68.