Rastislav Búgel Basketbal

Basketbalisti nestačili na poslednú Handlovú. Chýbali im dva body

Nitra vycestovala s jasným cieľom. Plány bodovať boli silné, nikto nečakal nič iné. Všetko sa však zmenilo a ani dobre rozohraný zápas nevedela Nitra doviesť do víťazného konca.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti nestačili na poslednú Handlovú. Chýbali im dva body

Nitra vstúpila do 23. kola našej najvyššej basketbalovej ligy správnou nohou. Už prvé minúty však naznačili, že Handlová svoju kožu zadarmo nepustí. Hráči SPU Nitra však dokázali vzdorovať a udržiavali si mierny náskok. Nitru v zápase ťahali najmä pivoti. McLain so 17 bodovým účtom a Tomek s 11 bodmi držali Nitru nad vodou aj koncom prvého polčasu zápasu ( Handlová – Nitra 46:53).

Tretia štvrtina stretnutia sa niesla v podobnom duchu ako predošlé dve. Nitrania si udržiavali mierny náskok, na ktorý však domáca Handlová dokázala odpovedať. Domáci basketbalisti potápajúcu sa loď neopustili a zabojovali. Tri štvrtiny mala hosťujúca Nitra zápas v svojich rukách. Posledná časť hry však patrila tímovému výkonu domácich hráčov. Nitra si tak odnáša z palubovky Handlovej prehru za tesného stavu 103:101.