Nitrianski basketbalový klub už má za sebou premiéru v aktuálnom ročníku najvyššej basketbalovej súťaže na Slovensku. V prvom kole cestovali na levickú palubovku.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti majú za sebou premiéru v aktuálnom ligovom ročníku: V Leviciach víťazstvo nevybojovali

Nitrania pod vedením Petra Semana cestovali na regionálne derby v sobotu 3.októbra. Basketbalisti spod Zobora sa na začiatku prezentovali vyrovnaným výkonom, no Levickí Patrioti sa postupne odpútavali. Do polčasovej prestávky išli oba tímy za stavu 49:30 z pohľadu domáceho celku.

Po zmene strán sa domáci do nitrianskych hráčov poriadne obili dôsledkom čoho bolo pre Nitru hrozivé skóre tretej štvrtiny (20:8). Posledná časť stretnutia už bola vyrovnaná, no zverenci Petra Semana už na víťazstvo siahnuť nedokázali.

MBK SPU Nitra : BK Levickí Patrioti 86:57 (30:19, 19:11, 20:8, 17:19)