Marek Pindeš Iné športy

Basketbal ženy: Víťazný vstup Inpeku do play-off

Basketbalistky BK Inpek Nitra hostili v prvom štvrťfinálovom stretnutí na domácej palubovke BK PU Bemaco Prešov.

BK Inpek Nitra – BK PU Bemaco Prešov 74:51 (27:14, 18:13, 19:13, 10:11) – stav série: 1:0 Najviac bodov: Guzmanová 19, Sepulvedová 16 (4), Dostyová 10 – Risperová 16, Ciappinová 11, Wirthová 9 TH: 13/12 – 13/9, trojky: 8 – 4, fauly: 19 – 17, rozhodovali: Kúkelčík a Tomašovič, 200 divákov

Nitrianky boli v stretnutí s Prešovom pasované za favoritky, čo sa im od úvodných minút podarilo aj napĺňať. V prvej desaťminútovke si domáce hráčky dokázali vytvoriť 13 – bodový náskok 27:14, ktorý sa im do polčasovej prestávky podarilo navýšiť na 18– bodový rozdiel 45:27. Zverenkyne trénera Pospíšila boli lepšie prakticky v každej hernej činnosti. Nitrianky boli aktívnejšie najmä v doskakovaní lôpt pod oboma košmi, vychádzala im defenzíva a v útočnej fáze im nechýbalo potrebné šťastie pri zakončovaní. Po zmene strán pokračovali hráčky spod Zobora v zodpovednom kolektívnom výkone, na ktorý nedokázali nájsť Prešovčanky účinný recept. Skóre tak narastalo najmä v prospech domácich basketbalistiek, ktoré išli do poslednej desaťminútovky s 24 – bodovým vedením 64:40! V poslednej perióde sa stretnutie prakticky už len dohrávalo. Nitranky si vysoké vedenie s prehľadom ustrážili a po výsledku 74:51 sa radovali nielen z víťazstva ale aj z vedenia v sérii 1:0 na zápasy.