Marek Pindeš Basketbal

Basketbal ženy: Nitrianky uhrali body na Slovane

V 16. kole basketbalovej Extraligy žien, odohrali hráčky BK INPEK UKF Nitra stretnutie na palubovke BK Slovan Bratislava.

BK Slovan Bratislava – BK INPEK UKF Nitra 68:94 (24:23, 11:28, 14:18, 19:25) Najviac bodov: Lučeničová 21, Talajková 16, Rykulská 11 – Libičová 25, Krč-Turbová 19, Chlebovcová 13 TH: 16/11 – 20/17, fauly: 18 – 21, trojky: 7 – 7, rozhodovali: Brziak a Donát, 150 divákov

V úvode stretnutia dokázali Slovanistky držat s favorizovanými hráčkami Nitry krok. Zverenkyne trénera Vukičeviča sa dokázali od súperiek odpútať až v 15. minúte (32:35). Do prestávky si Nitrianky dokázali vypracovať šestnásť bodové vedenie (35:51). Po zmene strán sa hráčky z pod Zobora začali presadzovať čoraz viac a v 27. minúte viedli už 43:65. Bratislavčanky sa však nevzdávali a v 34. minúte stiahli manko na Nitru na desať bodov 64:74. Záver stretnutia si však hostky ustrážili a stretnutie vyhrali pomerom 94:68.

Ostatné výsledky 16. kola: Dobrí anjeli Košice – BSS Košice 92:67 BK UMB 08 Banská Bystrica – ŽBK Whirpool Poprad 56:77 MBK Agrotrade Rožňava – Cassovia Košice 77:67 MBK Ružomberok – BK PU Bemaco Prešov – neuskutočnil sa z dôvodu chrípkovej epidémie v tíme Ružomberka.