Marek Pindeš Basketbal

Basketbal ženy: Nitra v súboji s Rožňavou úspešná

Basketbalová extraliga žien mala na programe sobotné zápasy 15. kola. Basketbalistky BK Inpek UKF Nitra hostili v športovej hale na Klokočine súperky z Rožňavy.

BK Inpek UKF Nitra – MBK Agrotrade Rožňava 80:54 (15:16, 23:16, 20:13, 22:9) Najviac bodov: Jekničová 22, Oravcová 20, Libičová 9 – Sujová 17, Beňušková 10, Deckerová a Duckerová po 9 TH: 6/5 – 18/13, fauly: 19 – 12, trojky: 7 – 3, rozhodovali: Bohucký a Turčin, 200 divákov

Rožňava nastúpila do zápasu s dobrou defenzívou, čo sa im v prvej štvrtine aj darilo, keď ju hostky vyhrali pomerom 16:15. V druhom dejstve domáce hráčky zlepšili hru a do polčasovej prestávke išli s vedením 38:32. Po zmene strán Rožňavčanky fyzicky úplne odišli čo Nitrianky dokonale využili a začali na palubovke jednoznačne dominovať. Posledné dejstvo vyhrali zverenkyne trénera Vukičeviča pomerom 22:9 a v zápase zaknihovali jednoznačné víťazstvo 80:54.