Marek Pindeš Basketbal

Basketbal ženy: Krutá prehra v Ružomberku

Basketbalistky BK INPEK UKF Nitra odohrali zápas 4. kola na palubovke MBK Ružomberok.

MBK Ružomberok – BK INPEK UKF Nitra 80:47 (21:10, 24:14, 21:14, 14:9) Najviac bodov: Podešvová 20, Lukačovičová 12, Černáková a Novocká po 10 – Chlebovcová 15, Valachová 9, Hnidzíková 8 TH: 16/11 – 16/7, fauly: 17 – 17, trojky: 2 – 2, rozhodovali: Lukáč a Kúkelčík, 250 divákov

V prvej štvrtine sa zverenkyne trénera Vukičeviča strelecky trápili, čo súperky využívali na rýchle protiútoky. V druhej štvrtine náskok Ružomberka naďalej narastal, do šatní sa išlo za stavu 45:24. V druhej polovici to sa zápas prakticky už len dohrával. Domáce hráčky predviedli niekoľko pekných akcií. Stretnutie tak suverénne dotiahli do víťazného konca. Ružomberčanky si poradili v nitrianskymi vysokoškoláčkami pomerom 80:47.