Marek Pindeš Basketbal

Basketbal ženy: Hráčky Inpeku UKF vezú body z Rožňavy

Zápas 6. kola basketbalovej extraligy žien odohrali hráčky BK Inpeku UKF Nitra na palubovke Rožňavy.

MBK Agrotrade Rožňava – BK Inpek UKF Nitra 58:63 (14:20, 20:16, 11:8, 13:19) Najviac bodov: Duckerová 15, Beňušková 13, Strikasová 12 – V. Libičová 24, Chlebovcová a Mračnová po 9 TH: 14/11 – 19/17, fauly: 20 – 21, trojky: 3 – 2, rozhodovali: Tomašovič a Donát, 150 divákov

Domáce basketbalistky sa museli v stretnutí s nitrianskymi vysokoškoláčkami zaobísť bez dvoch zranených hráčok Repaszkej a Duckerovej. Rožňavčanky boli hostkám vyrovnaným súperom. Hráčky z pod Zobora ušli súperkám na konci úvodnej desaťminútovky o šesť bodov. Do polčasovej prestávky stihli manko dokonca znížiť len na rozdiel dvoch bodov (34:36). Po zmene strán sa obe družstvá viac zamerali na defenzívu a domáce hráčky išli do poslednej periódy s náskokom jedného bodu (45:44). Záver stretnutia však lepšie zvládli zverenkyne trénera Vukičeviča, zdolali Rožňavu pomerom 63:58 a s deviatimi bodmi figurujú na šiestej priečke extraligovej tabuľky.