Marek Pindeš Basketbal

Basketbal ženy: Hráčky Inpeku UKF Nitra uspeli pod Tatrami

V predohrávke 8. kola basketbalovej Extraligy žien odohrali hráčky BK Inpeku UKF Nitra stretnutie na palubovke Popradu.

ŽBK Whirlpool Poprad – BK Inpek UKF Nitra 60:74 (22:10, 22:26, 10:19, 6:19) **Najviac bodov: **Tetemondová 15, Barényiová 11, Brezániová 9 – Chlebovcová 26, Oravcová 13, Hnidzíková 11 TH: 18/14 – 16/12, fauly: 15 – 18, trojky: 3 – 6, rozhodovali: Szibilla, Kovalčík, 850 divákov

Úvod stretnutia zvládli lepšie Popradčanky, keď hosťky z Nitry v prvej perióde takmer k ničomu nepustili. V druhej štvrtine mala hra podobný charakter. Domáce hráčky si udržiavali niekoľkobodový náskok a do šatní odchádzali s vedením ôsmich bodov (44:36). Po prestávke sa zverenkyne trénera Vukičeviča zlepšili vo všetkých smeroch, čo sa odzrkadlilo aj na ukazovateli skóre. Basketbalistky Inpeku Nitra vyhrali tretiu časť pomerom 19:10 a razom sa dostali do vedenia. V poslednej štvrtine pokračovali nitrianske vysokoškoláčky v nastúpenom trende z tretej časti, vyhrali ju pomerom 19:6 a zápas napokon 74:60.