Marek Pindeš Basketbal

Basketbal ženy: Hráčky Inpeku Nitra nadelili Bystrici debakel

Basketbalová Extraliga žien 17. kolo.

BK UMB 08 Banská Bystrica – BK INPEK UKF Nitra 53:90 (19:24, 9:14, 8:25, 17:27) **Najviac bodov: **Matejčíková 13, Van Dalenová 11, Bačová 9 – Libičová 19, Babaríková 16, Oravcová 13 TH: 16/9 – 31/21, fauly: 30/23 – 16, trojky: 3 – 3, rozhodovali: Margala a Hrabuvčin, 170 divákov

Na výkone domácich hráčok sa prejavila absencia troch hráčok, ktoré prestúpili (Šimová, Belanská, Maková). Prvú štvrtinu vyhrali hostky z pod Zobora 24:19. V druhej perióde mali opäť na vrch Nitrianky a do polčasu si vypracovali desaťbodové vedenie 28:38. Po zmene strán sa hralo takmer stále na domácej polovici. Hosťujúci tím, sa presadzoval rýchlymi protiútokmi a neustále zvyšoval svoj náskok. Tretiu štvrtinu vyhrala Nitra 25:8! V poslednej desaťminútovke sa zápas iba dohrával, Nitra potvrdila úlohu favorita a zdolala Banskú Bystricu rozdielom triedy 90:53.

Ostatné výsledky 17. kola:

BK Slovan Bratislava – BSS Košice 63:81 ŽBK Whirlpool Poprad – Cassovia Košice 79:42 Dobrí anjeli Košice – MBK Ružomberok 75:51 MBK Agrotrade Rožňava – BK PU Bemaco Prešov 61:114