Marek Pindeš Basketbal

Basketbal: Nová posila v kádri Nitry

Funkcionári majstrovského basketbalového tímu BK SPU Nitra zalovili v slovenských vodách a získali do svojich radov skúseného pivota.

Ako informuje oficiálna stránka basketbalového klubu BK SPU Nitra, v tejto chvíli už bývalý hráč Popradu 31– ročný a 206 cm vysoký bratislavský rodák Peter Práznovský sa dohodol pod Zoborom na jednoročnej spolupráci. V minulosti pôsobil tento hráč v druhej zámorskej NCAA divízii. Následne viedli jeho kroky do Fínska, Belgicka, Nemecka, Rakúska, Maďarska a Česka, kde hrával Národnú basketbalovú ligu v Brnenskom drese. V slovenskej extralige obliekal dres Lučenca a poslednou zástavkou bol tím Popradu. Práznovský už pod taktikou trénera Urbana pôsobil v Interi Bratislava a tak isto aj v slovenskej reprezentácii.

Na posledné posilnenie tímu sa čaká do soboty, keď by mala priletieť nová akvizícia (náhrada) za najlepšieho hráča minulej sezóny Eugena Lawrenca. Meno hráča nie je zatiaľ známe ,verejnosti bude predstavený 12.septembra. Malo by ísť o skúseného rozohrávača, ktorý má za sebou aj náročné vystúpenia v ťažkých euroligových stretnutiach.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM