Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Výhra vo Svite o 19 bodov

Basketbalová Extraliga mužov pokračovala v sobotu 5. decembra 20. kolom.

BK Svit – BK SPU Nitra 60:79 (19:22, 13:17, 18:22, 10:18) ** **Najviac bodov: Bajič 18, Laco 15, Radosavljevič 10 – Scott 20, Seman 16, Lehman 10 TH: 18/11 – 10/7, fauly: 18 – 23, trojky: 3 – 4, rozhodovali: Gabara, Tomašovič a Turčina, 500 divákov

Skóre stretnutia otvoril Nitran Pohanka už z prvého útoku. V prvej štvrtine sa hral vyrovnaný basketbal, domáci nepustili majstra z pod Zobora do viacbodového trháku. V druhej časti hry, Nitrania po Práznovského trestných hodoch síce viedli už o 10 bodov, no Svitu sa podarilo stiahnuť do prestávky rozdiel skóre na sedem bodov 32:39. V tretej perióde sa prejavila skúsenosť zverencov trénera Urbana a nervozita domácich hráčov, ktorí v 29. minúte viedli už o 16 bodov 61:45. V poslednej štvrtine sa duel prakticky už len dohrával.Hostia svoj náskok aj napriek snahe domácich hráčov v samotnom závere ešte zvýšili a po víťazstve 79:60 si pripísali do tabuľky dva body.

Ostatné výsledky 20. kola:

MBK Handlová – MBK Rieker Komárno 92:83 ŠKP Banská Bystrica – BC Prievidza 72:78 BK Váhostav-SK Žilina – BK Inter Bratislava 84:72