Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Víťazstvo Nitry na palubovke Interu

Basketbalová extraliga mužov pokračovala v sobotu 9. januára 25. kolom.

BK Inter Bratislava – BK SPU Nitra 75:85 (18:12, 8:21, 18:29, 31:23) ** **Najviac bodov: La Rosa 17, Ivan 15, Ravasz 13 – Pohánka 25 (6), Votroubek 14, Hill 12 TH: 23/13 – 23/16, fauly: 23 – 19, trojky: 8 – 11, rozhodovali: Pipíška, Szibilla a Tomašovič, 400 divákov

Prvá štvrtina stretnutia na Pasienkoch patrila domácim basketbalistom. Nitranom nešla v prvej štvrtine streľba a prehrali ju pomerom 18:12 a v polovici druhého dejstva majster prehrával 26:21. Od tohto momentu už prebrali hráči z pod Zobora opraty zápasu do svojich rúk, a šnúrou 15tich bodov v rade razom viedli 36:26. V tretej štvrtine sa hral útočný basketbal Nitra si v jej závere vypracovala najvyššie vedenie v zápase 62:44. Domáci sa však nevzdávali a štyri minúty pred koncom sa dotiahli na Nitru na rozdiel ôsmich bodov. Hostia však odpovedali sériou piatich bodov v rade čím rozhodli o svojom triumfe. Nitra tak zdolala Inter Bratislava na jeho palubovke 85:75.