Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: V extra dramatickom zápase nakoniec triumf pre Nitru

Na zápas 13. kola basketbalovej extraligy mužov cestovali Nitrania na východ Slovenska do Spišskej Novej Vsi .

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK SPU Nitra 99:104 (19:28, 18:24, 38:14, 23:38) Najviac bodov: Mielczarek 31, Mróz 23, Kovalík 13 – Pohánka a Votroubek po 25, Scott 18 TH: 20/15 – 29/24, fauly: 24 – 24, trojky: 14 – 14, rozhodovali: Lukáč, Šarišský a Turčina, 800 divákov

Úvod stretnutia zvládli lepšie hosťujúci Nitrania. Skóre otvoril strelou za dva body Práznovský, hneď na to ho trojbodovým zásahom nasledoval Votroubek a Nitra viedla na Spiši 5:0. Domáci basketbalisti síce v polovici prvej štvrtiny vyrovnali na 11:11, no od tohto momentu prevzali opraty zápasu do svojich rúk zverenci trénera Urbana. Prvú časť vyhrali o deväť bodov pomerom 19:28 a do prestávky išli hráči z pod Zobora s vedením 38:52. Po zmene strán Spišiaci zlepšili hru v obrane a darilo sa im aj strelecky. V 27. minúte, po tom ako sa rozstrieľal poľský legionár Artur Mielczarek bol stav opäť vyrovnaný 62:62. Domáci razom skóre stretnutia otočili vo svoj prospech. Stotinu pred koncom tretej periódy upravil Kovalík ďalekonosnou strelou na 76:66. Spišiaci viedli necelých šesť minút pred koncom poslednej časti hry už o 15 bodov, no skúsení Nitrania sa nevzdávali a záver stretnutia patril práve im. Domáci nezvládli posledné okamihy stretnutia najmä po fyzickej stránke, čo majster dokonale využil a odviezol si z východu Slovenska víťazstvo o 5 bodov 99:104.

Ostatné výsledky 13.kola: Astrum Levice – MBK Rieker Komárno 60:70 ŠKP Banská Bystrica – BK Svit 101:67 BC Prievidza – BK Váhostav-SK Žilina 84: 74 po predĺžení