Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Prehra v Banskej Bystrici

Basketbalisti BK SPU Nitra začali novú sezónu stretnutím na palubovke Banskej Bystrice.

ŠKP Banská Bystrica – BK SPU Nitra 72:62 **(21:13, 21:14, 11:15, 19:20) **Najviac bodov: Škara 22, Hovaňák 14, Immink 12 – Hill 25, Seman 9, D. Novák 8 TH: 23/20 – 15/9, fauly: 17 – 26, trojky: 6 – 6, rozhodovali: Lukáč, Brziak a Pipíška, 700 divákov

Úradujúci majster BK SPU Nitra ťahal za kratší koniec od úvodu stretnutia, keď už po prvej štvrtine prehrával o osem bodov. Náskok súpera do polčasovej prestávky narastal. Do šatní sa išlo za stavu 42:27. Banskobystričania si vedenie pokojne udržovali až do konca zápasu. Nitranom robil najväčšie starosti domáci Škara autor 22 bodov. Najlepším strelcom v Nitrianskom drese bol Dametrij Hill s 25 bodmi. Hostia vyhrali až posledné dejstvo pomerom 19:20. Nič to nemení na fakte, že v úvode sezóny nie je hra zverencov trénera Urbana optimálna. Prehru sa budú snažiť Hill a spol. odčiniť v stredu 30.9.2009 o 18:00, keď sa na palubovke haly SPU predstaví súper zo Spišskej novej Vsi.