Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Po výhre v Pezinku na čele tabuľky

Basketbalisti BK SPU Nitra cestovali v 9. kole do Pezinka, kde boli diváci svedkami reprízy minuloročného finále.

Basketbal Pezinok – BK SPU Nitra 56:92 (17:22, 18:25, 9:24, 12:21) ** **Najviac bodov: Nicholson 18, Jackson 14, Mičuda 9 – Hill 23, Pohánka 15, Scott 13 TH: 18/15 – 12/9, fauly: 19 –16, trojky: 1 – 11, rozhodovali: Zubák, Szibilla a Matejčík, 500 divákov

V ostro sledovanej repríze minuloročného finále basketbalovej Extraligy mužov otvoril skóre stretnutia domáci David Jackson, no vzápätí Peter Seman premenenými trestnými hodmi posunul mysky váh na nitriansku stranu. V úvode prvej štvrtiny sa hral vyrovnaný basketbal no zverenci trénera Urbana jej druhú časť zvládli lepšie a vyhrali ju pomerom (17:22). Po necelých troch minútach od začiatku druhej periódy viedli Nitrania po trojke Stanislava Votroubeka už jedenásťbodovým rozdielom. Pezinčania sa však nevzdávali a stiahli manko na súpera na rozdiel troch bodov. Záver prvej polovice stretnutia však patril opäť Nitranom a do šatní sa išlo za stavu (35:47). Po zmene strán patrila palubovka už len hosťujúcim hráčom. Hill a spol. si v tretej časti hry vybudovali rozhodujúci náskok, ktorý bol pre domácich až zahanbujúci (44:71). Do poslednej časti tak vstupovali domáci so stratou dvadsaťsedem bodov, na ktorú už nedokázali nájsť recept. Posledná štvrtina sa prakticky už len dohrávala. Nitrania v nej korunovali svoj vynikajúci výkon a domácich hráčov doslova prevalcovali výsledkom 92:56.