Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Po týždni opäť prehra, tentoraz v Handlovej

Basketbalová extraliga mužov pokračovala v stredu 16. decembra 22. kolom v ktorom Hráči BK SPU Nitra odohrali stretnutie na palubovke MBK Baník Handlová.

MBK Handlová – BK SPU Nitra 88:76 (20:27, 28:6, 18:15, 22:28) Najviac bodov: Glavinič 22, Barišič 16, Mrviš 14 – Hill 22, Tomek a Seman po 15 TH: 16/13 – 21/17, fauly: 23 – 20, trojky: 11 – 5, rozhodovali: Šarišský, Kúkelčík a Bohucký, 600 divákov

Týždeň po prehre s Pezinkom na domácej palubovke nastúpili basketbalisti BK SPU Nitra na palubovke MBK Baník Handlová. Handlovčania boli doposiaľ jediným týmom, ktorý v domácom prostredí neokúsil trpkosť prehry. Stretnutie začali lepšie Nitrania, ktorí po prvej desaťminútovke viedli 27:20. V druhej štvrtine však domáci zlepšili defenzívu, na čo zverenci trénera Urbana nevedeli nájsť recept a v polovici stretnutia už prehrávali 48:33. Po zmene strán pokračovali Baníci v nastúpenom trende a v 27. minúte viedli už o 21 bodov 63:42. V poslednej perióde domáci kontrolovali vývoj vo svoj prospech a Nitru napokon zdolali dvanásťbodovým rozdielom 88:76.

Ostatné výsledky 22. kola: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Komárno 102:65 AB Cosmetics Pezinok – BK Svit 124:56 BK Inter Bratislava – BC Prievidza 72:68 BK Váhostav-SK Žilina – Astrum Levice 100:99