Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Nitrania porazili Inter Bratislava

Basketbalisti BK SPU Nitra odohrali zápas v 3. kole extraligy na palubovke Interu Bratislava.

BK Inter Bratislava – BK SPU Nitra 85:91 (18:26, 26:25, 23:20, 18:20) Najviac bodov: Crouch 24, Ravasz 19, Kuffa 13 – Hill 25, D. Novák 19, Scott 16 TH: 14/8 – 30/28, fauly: 22 – 18, trojky: 9 – 4, rozhodovali: Hlinka, Pipíška a Fuska, 500 divákov

Nitrania zachytili úvod stretnutia a všetko nasvedčovalo tomu, že si Interom bez problémov poradia. Prvú štvrtinu vyhrali zverenci trénera Urbana pomerom 26:18. V 12. minúte po presnom zásahu Nováka viedli hostia už desaťbodovým rozdielom. Do polčasovej prestávky si Hill a spol. vedenie udržali. Do šatní sa išlo za stavu 44:51. Po zmene strán začali hráči Interu svoje manko doháňať a v 33. minúte dokonca viedli o šesť bodov. Stav na ukazovateli skóre svietil 77:71. V závere sa Nitrania zmobilizovali, päť minút pred koncom po trojbodovom zásahu Scotta už viedli 80:83. Hráči úradujúceho majstra stretnutie napokon aj dotiahli do víťazného konca, keď zdolali Inter Bratislava na jeho palubovke pomerom 91:85.