Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Nitra vo finále Slovenského pohára podľahla Pezinku

Basketbalisti Nitry nestačili vo finále Slovenského pohára na Pezinok.

AB Cosmetics Pezinok – BK SPU Nitra 95:72 (26:14, 26:24, 20:8, 23:26) Najviac bodov: Miloševič 31, Jackson 23, Nicholson 16 – Votroubek 15, Hill, Tomek, Novák a Crawford po 10 TH: 27/23 – 12/10, fauly: 15 – 21, trojky: 6 – 6, rozhodovali: Sudek, Ženiš a Margala, 450 divákov

Úvod finálového duelu patril Nitranom, keď sa ujali vedenia 3:0 resp. 5:3. Domáci hráči však kontrovali 17-bodovou šnúrou a razom viedli 20:5. Prvé dejstvo skončilo víťazstvom Pezinka 26:14. V úvode druhého dejstva sa prezentoval Miloševič dvoma trojkami a manko Nitranov na výbore hrajúci Pezinok bolo už 16-bodové (32:16). Majster z pod Zobora síce znížil rozdiel v 16. minúte na jedenásť bodov, no do polčasovej prestávky išli domáci s pohodlným vedením 52:38. Po zmene strán bol obraz hry podobný tomu z prvého polčasu. Pezinčania v tretej časti hry doslova prevalcovali zverencov trénera Urbana, keď túto časť hry vyhrali 20:8! V úvode poslednej desaťminútovky si domáci vypracovali najvyšší rozdiel v zápase 74:46. Nitrania si následne vytvorili enormný tlak, keď následnú štvorminútovku vyhrali 16:2 a dotiahli sa na súpera na rozdiel 14 bodov (76:62). Na viac sa však nitrianski vysokoškoláci nezmohli a duel sa prakticky už len dohrával. Basketbalisti Pezinka sa konečným víťazstvom 95:72 tešili opäť po roku z prvenstva v Slovenskom pohári.