Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Nitra vo finále Slovenského pohára!

V pezinskej športovej hale pokračoval turnaj Slovenského pohára semifinálovými stretnutiami.

Basketbalisti BK SPU Nitra nastúpili v semifinálovom stretnutí proti hráčom MBK Handlová. ** BK SPU Nitra – MBK Handlová 75:71 (21:19, 12:18, 23:22, 19:12) ** Najviac bodov: Votroubek 25, Tomek 12, Hill 10 – Manojlovič 16, Glavinič 15, Mrviš 13 TH: 20/16 – 13/8, fauly: 20 – 25, trojky: 7 – 11, rozhodovali: Sudek, Brziak a Ženiš, 150 divákov

Semifinálové stretnutie extraligových tabuľkových susedov bolo od úvodu vyrovnané. Úradujúci majster z pod Zobora v 8. minúte síce viedol štvorbodovým rozdielom 15:11, no hráči Handlovej tri minúty pred polčasovou prestávkou naklonili misky váh na svoju stranu keď viedli 28:27. Do druhej polovice stretnutia nastupovali tímy za stavu 33:37. Handlovčania mali v prvom polčase viac z hry a bodový rozdiel mohol byť po 20. minútach oveľa výraznejší. Hráči z Hornej Nitry boli aktívnejší aj po zmene strán, v 35. minúte bol stav na ukazovateli skóre 71:64. Zverenci trénera Urbana však zvládli záver stretnutia, keď 40 sekúnd pred koncom zásluhou trojky Votroubka išli do vedenia 72:71. Nitrania si vedenie v samotnom závere ustrážili a víťazstvom 75:71 postúpili do finále Slovenského pohára. V nitrianskom drese sa výborným výkonom zaskvel Stano Votroubek autor 25 bodov.

**V druhom semifinálovom zápase porazili domáci hráči Pezinka Spišskú Novú Ves 86:75. **

**Finále je na programe v nedeľu 14. februára o 17:00. **