Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Nitra v semifinále Slovenského pohára

Od piatka 12. februára je športová hala v Pezinku dejiskom Slovenského pohára v mužskom basketbale.

Do turnaja sa kvalifikovalo prvých osem tímov extraligovej tabuľky po 22. kole. Nitrania prišli o prednostné právo usporiadať Slovenský pohár na vlastnej palubovke, pretože to patrilo aktuálne prvému tímu, lídrovi Extraligy a zároveň aj obhajcovi prvenstva AB Cosmetics Pezinok. V piatok boli na programe štvrťfinálové stretnutia, v ktorom si zmerali basketbalisti BK SPU Nitra sily s BK Inter Bratislava, domáci Pezinok nastúpil proti Svitu, MBK Handlová odohrala zápas s Banskou Bystricou a poslednú štvrťfinálovú dvojicu vytvorili BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a BC Prievidza. ** Štvrťfinále:** BK SPU Nitra – BK Inter Bratislava 86:56 (18:13, 26:17, 17:9, 25:17) Najviac bodov: Votroubek a Tomek po 19, Crawford a Novák po 10 – Štefanac 12, Žilík a Kuffa po 7 TH: 27/13 – 18/11, fauly: 22 – 25, trojky: 7 – 1, rozhodovali: Gabara, Hančík a Fuska, 50 divákov Úvod stretnutia bol vyrovnaný, Inter v 7. minúte viedol 9:8, no do konca prvej štvrtiny dokázali favorizovaní Nitrania otočiť skóre na 18:13. V druhom dejstve boli zverenci trénera Urbana jasne lepší a do polčasovej prestávky išli s náskokom 14-tich bodov 44:30. V druhej polovici zápasu sa Interu vyfaulovali Ivan s Gavranom čo úradujúci majster využil a bez problémov zvíťazil 86:85 čím si zabezpečil postup do semifinálových bo­jov.

Ostatné výsledky štvrťfinále: AB Cosmetics Pezinok – BK Svit 91:61 MBK Handlová – ŠKP Banská Bystrica 77:61 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BC Prievidza 75:72 ** Program semifinále:Sobota 13. február Pezinok – Spišská Nová Ves o 17:30, Nitra – Handlová 20:00. **Finálový zápas je na programe v nedeľu o 17:00 h.