Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Nitra prehrala v Prievidzi o 20 bodov

Basketbalová Extraliga mužov pokračovala súbojmi 27. kola.

BC Prievidza – BK SPU Nitra 88:68 (26:16, 19:20, 22:15, 21:17) **Najviac bodov: **Fears 29, Bosák 17, Szalay 15 – Votroubek 23, Scott 11, Hill 10 TH: 18/15 – 12/7, fauly: 15 – 18, trojky: 9 – 7, rozhodovali: Sudek, Fuska a Doušek, 2000 divákov

Basketbalisti BK SPU Nitra cestovali na zápas 27. kola na prievidzskú horúcu pôdu. Úvod stretnutia minuloročných semifinálových súperov bol z oboch strán rozpačitý, keď v polovici piatej minúty bol stav na ukazovateli skóre 6:6. Potom však domáci hráči prebrali iniciatívu a Jass presnou trojkou uzavrel prvú štvrtinu ktorú Prievidžania vyhrali 26:16. V druhej štvrtine sa podaril Nitranom stiahnuť náskok hostí na rozdiel piatich bodov, no tri sekundy pred koncom prvého polčasu upravil Jeremy Fears ďalekonosnou trojkou na 45:36. Domácim vyšiel vstup aj do tretej desaťminútovky stretnutia, keď necelú minútu po jej začiatku po trojke Petra Renka viedli už o 15 bodov. Nitra sa však nevzdávala a necelé štyri minúty pred koncom tretej časti bolo manko na Prievidzu už len osembodové. V zapätí však domáci Bosák premenil trestný hod a bodmi Jassa, Fearsa a Mareka Muzika viedla Prievidza pred poslednou desaťminútovkou 67:51. V poslednej štvrtine síce predviedli zverenci trénera Urbana sedembodovú šnúru v rade, no prehre na hornej Nitre už nezabránili. Majster napokon prehral v Prievidzi 20-bodovým rozdielom 88:68.