Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Majster v oklieštenej zostave prehral v Žiline

Basketbalová Extraliga mužov 30. kolo.

**BK Váhostav – SK Žilina – BK SPU Nitra 83:75 (19:16, 14:26, 23:10, 27:23) ** **Najviac bodov: **Kosa 22, Závodný 17, Bučák 16 – Pohánka 24, Votroubek 19, Hill 12 TH: 32/24 – 13/12, fauly: 20 – 25, trojky: 11 – 7, rozhodovali: Brziak, Kúkelčík a Kurpaš, 400 divákov

Prvá štvrtina stretnutia sa niesla v réžii úspešnej streľby domácich z poza trojkového koša, keď zaznamenali až štyri presné pokusy a vyhrali prvú časť 19:16. Druhá desaťminútovka patrila Nitranom aj napriek tomu, že zápas odohralo iba osem hráčov. Urbanoví zverenci sa presadzovali najmä vďaka podkošovým hráčom. Damerti Hill zaznamenal v tejto časti desať bodov. Do prestávky tak išiel majster s náskokom deviatich bodov 42:33. Po zmene strán predviedli domáci dokonalý obrat, keď zaznamenali 12-bodovú šnúru a razom viedli 45:42. Do poslednej časti hry nastupoval majster s mankom štyroch bodov, ktoré narástlo šesť minút pred koncom na rozdiel 16-bodový. Nitrania sa v závere snažili nepriaznivý stav zvrátiť, no Žilinčania vedenie udržali a pripísali si cenné víťazstvo 83:75. ** Ostatné výsledky 30. kola:** AB Cosmetics Pezinok – MBK Rieker Komárno 86:71 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Inter Bratislava 94:56 ŠKP Banská Bystrica – Astrum Levice 78:45 MBK Handlová – BC Prievidza 98:97