Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Majster v Komárne nezaváhal

Basketbalová Extraliga mužov pokračovala 17. kolom. BK SPU Nitra boli hosťami na palubovke MBK Rieker Komárno.

MBK Rieker Komárno – BK SPU Nitra 55:79 (14:22, 18:23, 8:21, 15:13) Najviac bodov: Gudelj 12, Mišinský 11, Blagojevič 10 – Votroubek 19, Hill 14, D. Novák 13 TH: 14/9 – 14/13, fauly: 14 – 18, trojky: 6 – 8, rozhodovali: Hlinka, Pipíška a Matejčík, 450 divákov

V krajskom derby prvej Nitry a predposledného Komárna začali lepšie domáci hráči. V úvode sa ujali vedenia 3:0, no to bolo po prvý aj poslednýkrát. Hostia z pod Zobora však od tohto momentu prevzali opraty do svojich rúk a prvú štvrtinu vyhrali pomerom 22:14. Domáci Rieker síce znížili 11 bodovou šnúrou na 21:22 no zverenci trénera Urbana odpovedali si do prestávky dobrou hrou vypracovali 13 – bodový náskok 55:32. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Nitrania si udržovali dostatočný bodový odstup a s prehľadom doviedli stretnutie do víťazného konca.