Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: Majster nestačil na Pezinok

V šlágri 32. kola basketbalovej Extraligy mužov odohrali basketbalisti BK SPU Nitra stretnutie na palubovke AB Cosmetics Pezinok.

AB Cosmetics Pezinok – BK SPU Nitra 88:70 (28:20, 23:13, 19:18, 18:19) ** **Najviac bodov: Miloševič 28, Nicholson 19, Jackson 18 – Hill 17, Votroubek 16, Crawford 11 TH: 14/11 – 14/11, fauly: 13 – 16, trojky: 7 – 5, rozhodovali: Sudek, Hlinka a Hrabuvčin, 450 divákov

Úvod stretnutia zachytili Nitrania, keď viedli 5:2. Pezinčania však jedenástimi bodmi v rade razom skóre otočili na 13:5. Prvú štvrtinu domáci vyhrali napokon 28:20.V druhej perióde znižoval Hill na 31:27 a v 16. minúte Votroubek úspešnou trojkou znížil 36:31, no od tohto momentu, domácim vychádzalo prakticky všetko a do polčasovej prestávky išli s vedením 51:33. Po zmene strán patrila palubovka opäť Pezinčanom. Hosťujúci Pohánka síce znížil v 23. minúte na rozdiel jedenástich bodov 53:42, no na viac sa Nitrania nezmohli. Do poslednej štvrtiny vstupoval majster s 19-bodovým mankom. Hráči Pezinka si toto pohodlné vedenie napokon udržali až do záveru stretnutia a zdolali Nitru 88:70. ** Ostatné výsledky 32. kola:** BK Inter Bratislava – Astrum Levice 89:83 ŠKP Banská Bystrica – MBK Rieker Komárno 78:87 BK Váhostav-SK Žilina – BK Svit 87:71 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BC Prievidza – odložené