Marek Pindeš Basketbal

Basketbal muži: BK SPU Nitra víťazne aj v Prievidzi

Basketbalisti BK SPU Nitra odohrali stretnutie 5. kola na horúcej prievidzskej pôde.

BC Prievidza – BK SPU Nitra 67:72 (16:14, 19:25, 15:12, 17:21) Najviac bodov: Bosák 25, Šimunič a Jašš po 9 – Scott 18, Hill a Votroubek po 16 TH: 26/19 – 27/17, fauly: 28 – 25, trojky: 6 – 5, rozhodovali: Gabara, Tomašovič a Kovalčík, 2100 divákov

Skóre duelu minuloročných semifinalistov otvoril úspešnou strelou z poza trojkového oblúka Pavel Bosák. Nitrania odpovedali zásahmi Hilla a Semana. Domáci hráči si následne vybudovali vedenie o šesť bodov, ale zverenci trénera Urbana náskok súpera do konca prvej periódy skresali na rozdiel dvoch bodov. V druhej štvrtine sa hráči z pod Zobora po úspešných trestných hodoch Eda Scotta ujali 5-bodového vedenia (32:37). V Zapätí mohol vedenie hostí zvýšiť Hill, no nemieril presne. Čo sa nepodarilo jemu vyšlo na druhej strane Danielovi Boorovi. Prvú polovicu uzavrel dobre hrajúci Ed Scott dvojbodovým zásahom. Do šatní sa išlo za stavu 35:39. Po prestávke domáci bodmi Aleša Kunca v 24. minúte vyrovnali stav stretnutia. Na ukazovateli skóre svietil stav 42:42. Vyrovnaný priebeh pokračoval naďalej, ani jeden z tímov si nevypracoval výraznejšie vedenie. Do poslednej štvrtiny sa vstupovalo za stavu 50:51 v prospech Nitry. Úvod poslednej časti hry vyšiel Nitranom ako z veľkej knihy, keď po zásahoch Dametriho Hilla a Standa Votroubka viedli o desať bodov. Domáci však neskladali zbrane a podporovaní publikom stiahli vedenie Nitry trestnými hodmi Bosáka 18. sekúnd pred koncom na rozdiel troch bodov. Definitívu pre hostí zabezpečil Braňo Tomek keď aj on premenil oba trestné hody. Nitra si tak pripísala tretie víťazstvo v rade tentoraz v Prievidzi 67:72.