Oliver Buza Basketbal

Basketbal: Kalamita vonku, nie na palubovke

31. kolo basketbalovej extraligy mužov začalo na Spiši s polhodinovým meškaním. Hostia kvôli snehovej kalamite pricestovali v hodine dvanástej.

I tento fakt nepochybne prispel k tomu, že hostia začali mizerne. Prvých šesť minút si žiadna ich strela do koša cestu nenašla, naproti tomu, domáci vedený skvelým Jeffersonom predvádzali oku lahodiaci basketbal. Nitrania však postupom času vyrovnali hru a do kabín odchádzali už len s 5-bodovým mankom 40 – 45. Výborný basketbal pokračoval aj po obrátke. Domáci po expresných Jeffersonových trojkách odskočili hosťom až na 16 bodov, vicemajster sa však nevzdával. Zmenou obranných variácií nahlodal novoveské sebavedomie a pod taktovou Nubera pomaly sťahoval náskok Spišiakov. Úplne ho zlikvidoval 2 minúty pred koncom a v záverečnej dráme bol o taktický krôčik vpredu a zo Spiša si odviezol cenné body.

S.Baldovský (hráč SNV) :// „Takto som si oslavu narodenín nepredstavoval. Začali sme dobre, viedli sme aj o 15 bodov, no opäť sme nezvládli záver a pri rozhodujúcej Clementeho trojke sme si to zle prebrali a prehrali sme. Strašne nás to mrzí,stále totiž bojujeme o lepšiu pozíciu pred play – off.“ // Ľubomír Urban (tréner Nitry): „Nebudem sa vyhovárať na to , že sme dorazili neskoro a že boli zlé cesty. Hrozne sme začali oba polčasy, kde sme domácim dovolili šnúru bodov a potom sme to museli doháňať. Som však hrdý na chalanov, že to zvládli. V závere sme vymysleli na Spišiakov v obrane nejaké variácie, domáci znervózneli a výsledok veľmi teší.“ ** BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Bemaco SPU Nitra 87:90 (21:13, 24:27, 23:21, 19:29)** Najviac bodov: C. Jefferson 27 (5 trojok), Andrew Jones 19, Baťka 16 – Nuber 27 (3 trojky), Clemente 15 (3 trojky), Tomek 13 TH: 16/10 – 24/17, fauly: 20 – 19, trojky: 9 – 9, rozhodovali: Šarišský, Fuska a Daubner, 1000 divákov

  • ob –
Basketbal: Kalamita vonku, nie na palubovke
1
Galéria
Basketbal - extraliga muži
18
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM